ریشه‌های درخت

تابلوی ریشه‌های درخت
مثل بقیه مردم فرانسه در خانه حبس شده بودم برای همین تصمیم گرفتم کمی خانه را مرتب کنم. چند ماه قبل مجموعه کارت پستال‌هایی قدیمی مربوط به سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۰ را که متعلق به پیرزن نود‌وچهار سالۀ فرانسوی بود

تابلوی «ریشه‌های درخت» را ونسان ونگوگ در شمال پاریس خلق کرده و به گفتۀ محققان این تابلو آخرین اثر این هنرمند است. منشا و مکان این نقاشی نامشخص بود، تا اینکه در دوران قرنطینه، یکی از متخصصان آثار ونگوگ به نام Wouter van der Veen به شکل اتفاقی و با دیدن کارت پستالی قدیمی، مکان این نقاشی را پیدا کرد.


 او در این باره گفته: «مثل بقیه مردم فرانسه در خانه حبس شده بودم برای همین تصمیم گرفتم کمی خانه را مرتب کنم. چند ماه قبل مجموعه کارت پستال‌هایی قدیمی مربوط به سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۰ را که متعلق به پیرزن نود‌وچهار سالۀ فرانسوی بود، اسکن کرده بودم. یکی از آن‌ها را روی مانیتور انداختم که فردی را با دوچرخه ایستاده در کنار یک مسیر نشان می‌داد. توجۀ من به درخت کنار مسیر و ریشه‌هایش جلب شد. ناگهان به نظرم رسید که این تصویر را جای دیگری دیده‌ام.»


 این محقق به روستای «اور سور اواز» وهمان جاده‌ای که در کارت پستال چاپ شده بود رفت و درکمال تعجب درخت‌ها را پس از گذشت بیش از یک قرن، در همان حال یافت. هیچ چیز از زمان عکس چندان تغییری نکرده بود، فقط باید کمی ریشه ها را آزاد می‌کردی، تا منظره کامل شود.


ونسان ونگوگ

5/5 (1 Review)
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on print
چاپ
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
مطالب مرتبط :
رپورتاژ آگهی :